fbpx

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Robercika Malca, naszego kochanego synka, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Na stronce pokazujemy codzienną walkę Roberta w drodze do samodzielności. Chcemy pokazać także, że mimo swojej niepełnosprawności Robert, na swój sposób, może cieszyć się życiem, jak każda zdrowa osoba.

FILMIKI

KSIĘGA GOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Robert na Facebook

 

Mija pierwszy tydzień pierwszego turnusu rehabilitacyjnego Robka w Stobnie. Jadąc tutaj nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po takim wyjeździe, ale teraz po tygodniu wiemy, że o ile pozwolą nam na to fundusze i zdrowie Robcia to będziemy bywać tutaj częściej.

Robek został rzucony na głęboką wodę, jest najmłodszym uczestnikiem turnusu, ale zajęć ma tyle samo co jego starsi koledzy i koleżanki. Od 8 rano ćwiczy z fizjoterapeutą, jeździ na koniu, chodzi na terapię ręki, do logopedy, na refleksoterapię, terapię czaszkowo-krzyżową, masaż i magnetostymulacje. I na wszystkich zajęciach daje z siebie wszystko. Pani Ilonka od terapii ręki i Pani Aneta logopeda dodatkowo dostają od Robka pół godziny krzyku, bo na ich zajęciach nasz synek albo jest już troszkę zmęczony po wcześniejszych ćwiczeniach albo nie koniecznie chce wcinać duże kawałki chleba, którymi ma napychaną buźkę.

Najważniejsze jest to, że widzimy małe postępy, a podobno najlepsze efekty wychodzą dopiero po powrocie do domu- taka jest opinia mam starszych dzieci, które na takich turnusach bywają 4 razy w roku. Tak więc czekamy z nadzieją, że i nasz synek wyjedzie ze Stobno silniejszy i sprawniejszy.

Aktualizacja: Z turnusu wyjechaliśmy niestety wcześniej ze względu na wirusa, który oprócz innych dzieci dopadł i Robka...Oprócz nowych umiejętności (dużo lepsze trzymanie głowy, zjedzenie całej kromki chleba z pasztetem i dużo lepsza kontrola oczu) wracamy z zapaleniem płuc i zaleceniem odpoczynku przez co najmniej 10 dni... ;/

 

Strona ośrodka: http://www.stobno.pl

Zdjecia 2012: 

 

 

 

Zdjecia 2011:

 

 

Filmiki:

 

Comments powered by CComment

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ROBERTOWI?

Aby przekazać swój 1% podatku na Roberta należy wpisać:

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%:
" Robert Malec 127/M"

2022 Copyright Stronka Robercika Malca Rights Reserved