fbpx

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Robercika Malca, naszego kochanego synka, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Na stronce pokazujemy codzienną walkę Roberta w drodze do samodzielności. Chcemy pokazać także, że mimo swojej niepełnosprawności Robert, na swój sposób, może cieszyć się życiem, jak każda zdrowa osoba.

FILMIKI

KSIĘGA GOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Robert na Facebook

Złotów- Zabajka 2- trzeci ośrodek, który postanowiliśmy wypróbować w trakcie naszych poszukiwań ośrodka idealnego do rehabilitacji Roberta. Ośrodek ten położony jest nad jeziorem, na obrzeżach Złotowa ( na szczęście Złotów nie jest dużym miastem i do centrum spacerkiem mieliśmy trochę ponad pół godziny). Jak w pozostałych ośrodkach dzień Robka wypełniony był zajęciami. Były ćwiczenia na sali, gdzie wujek Radek próbował postawić naszego zucha na nogi- czasami nawet mu się udawało, ale nie obyło się bez drobnych urazów takich jak bliskie spotkanie szczęki Robka z drabinką, była hipoterapia, dogoterapia, terapia ręki, terapia czaszkowo-krzyżowa, stymulacja wielozmysłowa, masaże, zajęcia z logopedą(tych zajęć niestety nie zaliczamy do udanych, gdyż nie wniosły niczego nowego do terapii Robka).
Nowością były dla nas zajęcia na basenie-do tej pory Robek kąpał się jedynie w wannie z tatą, a tutaj miał cały basen dla siebie. Pierwszy raz uczestniczyliśmy także w zajęciach z muzkoterapii i Pani terapuetka była pozytywnie zaskoczona jaki Robek jest muzykalny i jak potrafi używać instrumentów muzycznych- wystarczyło, że podała mu jego ukochane dzwoneczki i nasz mały muzyk od razu wiedział co z nimi zrobić.
    Z Zabajki wyjechaliśmy zmęczeni, ale także wyposażeni w nowe pomoce dla naszego synka- sandałki, które pomagają utrzymać stopy Robka we właściwym miejscu, a także oczekujemy na kombinezon Theratogs, który pomoże Robkowi w utrzymaniu odpowiedniej pozycji tułowia.
    Do tego ośrodka wrócimy na pewno, choć już wiemy, że idealne miejsce nie istnieje i jedynym sposobem jest odwiedzanie tych ośrodków na zmianę, gdyż  z każdego wynosimy inne umiejętności, które przybliżają nas do lepszego życia naszego synka.

Strona ośrodka:  http://zabajka.home.pl/

 

STYCZEŃ 2013

Zdjęcia:

 

Filmiki:

 

STYCZEŃ 2012

Zdjęcia:

 

 

Filmiki:

Comments powered by CComment

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ROBERTOWI?

Aby przekazać swój 1% podatku na Roberta należy wpisać:

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%:
" Robert Malec 127/M"

2022 Copyright Stronka Robercika Malca Rights Reserved